ładowanie strony Trwa ładowanie strony

Cena zł: 35.00 zł

Nasza zbliżająca się premiera „Serce ze szkła. Musical zen” powstaje na motywach nie tylko „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena, ale również  i to w dużej mierze „Naku*wiam zen” Marii Peszek (wydawnictwo Marginesy). Jak baśniowa rzeczywistość Andersena zderza się z konkretem realnych biografii dwojga uznanych artystów, ojca i córki – Jana Peszka i Marii Peszek dowiecie się już 19 kwietnia, tymczasem zapraszamy do przeczytania fragmentu książki.

Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy...

Szczera do bólu, porywająca książka o nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką. Zderza się w niej absurd i powaga, euforia i rozpacz, rzeczy święte i puszczanie bąków. Jest też o przyzwoitości w sztuce i w życiu. I o wolności.

Rozmawiają o najważniejszych sprawach: miłości, śmierci, seksie, Bogu, sztuce i sensie, z bezpardonową otwartością, która może wzbudzić zazdrość. Że można tak ze sobą rozmawiać. Że taka relacja, przekraczająca wszystko, do czego nas przyzwyczajono, jest możliwa. Bo może to, co wydaje się ekstremalne, tak naprawdę jest po prostu prawdziwe? Przecież tak właśnie rozmawiamy. A jeśli nawet nie, to może byśmy chcieli.

Projekt okładki: Ryszard Michalski
Data premiery: 12 października 2022

Oprawa: miękka

Format: 148x220

Liczba stron: 336

ISBN 978-83-67406-51-2